KÍSÉRŐPROGRAMOK
KÍSÉRŐPROGRAMOK
Beszélgetés a rendezővel, a látványtervezőkkel, a dramaturggal, a zenei vezetővel és a koreográfussal. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek egy előadás létrehozásának folyamatába, az előkészületekbe, megismerhetik a díszlet- és jelmezterveket, és azokat a dilemmákat is, amelyekkel az alkotók a próbafolyamat során találkoznak.
Készülő új előadásainkhoz nyilvános próbákat hirdetünk. Gyere el, és ismerkedj meg a színpadi munka rejtett mozzanataival!
A Madách tér és a színház történetéről, valamint a színházi üzem működéséről mesélünk kulisszajárás közben.
Mesélők: Görbe Márk művészettörténész és Neudold Juli, az ÖrkényKÖZ műhelyvezetője.
Idő: kb. 130 perc
Jegyár: 2500 Ft
A séták a következő évadban folytatódnak.
Drámajáték és improvizációs gyakorlatok felnőtteknek hétvégi délutánokon. Játszani mindenki tud. A játék öröm, feltöltődés, közösségi élmény, kommunikációs tréning. Ami adott: egy téma, egy színházi tér, 120 perc és 20 felnőtt. Meg persze egy játéksor, ami megmozgat, elgondolkodtat és szórakoztat.
A részvételhez színházi tapasztalat és színészi tehetség nem szükséges. A programra 18 éven felülieket várunk.
Játékmesterek: Kabdebon Dominik és Milovits Hanna, az ÖrkényKÖZ Műhely drámainstruktorai.
Jegyár: 1500 Ft
– jelenleg nincs aktuális időpont
Közvetlen hangulatú, moderált beszélgetéseket szervezünk esti előadások után. Milyen hatással volt előadásunk a közönségre? Miképpen találkozik ez az alkotók szándékaival?
A programok ingyenesek, mindenkit szeretettel várunk, aki látta az előadást.
A meghívott előadók és alkotók olyan kulturális, közéleti és pszichológiai témákat vitatnak meg, amelyek kapcsolódnak egy-egy előadásunkhoz. A 90 perces alkalmak során nagy hangsúlyt fektetünk a közönséggel folytatott párbeszédre, fórumot kínálunk közös ügyeinkhez.
A beszélgetésekre minden érdeklődőt szeretettel várunk. Azokat is, akik még nem, vagy már régebben látták az adott előadást.
A programot tervezik és vezetik: Hudáky Rita, Neudold Júlia és Szakács Eszter, az ÖrkényKÖZ Műhely munkatársai.
Jegyár: 1500 Ft
Jelenleg nincs meghirdetett alkalom.
Együttműködés a STEREO AKT-tal
Mentőcsónak Egység – STEREO AKT: Cím Nélkül (hajlék-kaland-játék)
Helyszín: ÖrkényKÖZtér (Asbóth u. 20., volt Ericsson Stúdió)
Nem telik el úgy nap Magyarországon, hogy két-három ember ne veszítené el lakhatását. Ebből az élethelyzetből szinte csak emberfeletti erővel, nagy szerencsével és támogatók révén lehet kiemelkedni. A Mentőcsónak Egység és a STEREO AKT közös előadása egy interaktív színházi társasjáték, amely által a hajléktalan emberek életébe nyerünk bepillantást, játékosként megpróbálhatunk megélni, túlélni fél évet otthontalanul.
Az előadást négy szereplő játssza: két színész, egy hajléktalan aktivista és egy szociális munkás, aki szakértőként segít kiigazodni a sokak által alig ismert világban.
A felnőtt közönségnek és középiskolai diákoknak egyaránt játszott előadás egy helyzetjelentés saját társadalmunkról, amely egyfelől rávilágít a hajléktalanság mindannyiunkat érintő okaira, és megkérdőjelezi azokat a káros előítéleteket, amelyek azt állítják, hogy „annyit érsz, amennyi pénzed, van”, és „ha szegény vagy, magadra vess”.
Alkotók:
Szereplők: Balog Gyula, Kőszegi Mária, Szabó Zola
Játékvezető-szakértő: Szenográdi Réka
Szerző: Fábián Gábor és a stáb
Dramaturg: Ivanyos Ambrus
Zenei vezető: Rimóczi István
Látvány: Schnábel Zita
Grafika: Szabados Luca
Játékfejlesztők: Tar Ágnes, Bass László, Csató Bálint, Gosztonyi Márton, Jakus Róbert
Konzultáns: Bass László
Produkciós asszisztens: Török Tímea, Tési Dóra
Produkciós vezető: Trifonov Dóra
Rendező: Boross Martin
Az előadásban részleteket használunk fel a Fedél Nélkül utcalapból, a HajléktaLand c. könyvből, Misetics Bálint „Gátak építése helyett” c. tanulmányából, valamint idézünk hajléktalan emberek műveiből és valós történeteiből.
Plakátfotó: Fanny Allié www.fannyallie.com
Produkciós partnerek: Menhely Alapítvány, Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI)
Támogatók: Budapest Bank Budapestért Alapítvány, Hajléktalanokért Közalapítvány
Külön köszönet nagylelkű felajánlásáért Galácz Gábornak.
A ProTest színházi társasjáték története egy diktatórikus országban játszódik, amelyben egy erőszakmentes mozgalom szembeszáll a kormány egyik igazságtalanul meghozott törvénykezésével: a kötelező sorkatonai szolgálattal. A nézők ennek a mozgalomnak válnak a tagjaivá és együttes erővel kell venniük az eléjük gördülő akadályokat, hogy elérjék végső céljukat: a rezsim megbuktatását, és egy demokratikus és békés világ eljövetelét. A játék során 4 fiatal mozgalmár történetét követhetik végig, és miközben az ő személyükkel is megismerkednek, vitás helyzetekben kell közös megoldásokat találniuk, hogy a mozgalom tovább tudja növelni a támogatottságát.
A játék egészét egy szakértő moderátor, a Társaság a Szabadságjogokért munkatársa kíséri végig, aki azon túl, hogy előrelendíti a játékosokat, segít a dilemmahelyzetek megértésében is.
A játékot Szrgya Popovics Útmutató a forradalomhoz című műve inspirálta, amelyben olyan történeteket találunk, amik az utóbbi néhány évtized erőszakmentes ellenállási formáit mutatják be a modern kori diktatúrákban. A játékosok ezekhez hasonlóan békés jellegű megmozdulásokkal akarnak változást elérni, a tét az, hogy a diktatórikus elnyomás képes-e szétzilálni a mozgalmat, vagy győz az erőszakmentes forradalom. Ez csakis a játékosokon – vagyis a nézőkön – múlik.
SZÍNÉSZ: Bajor Lili, Martinkovics Máté, Milovits Hanna, Szécsi Bence e.h.
RENDEZŐ: Kabdebon Dominik
DRAMATURG: Oláh-Bebesi Borbála
PRODUKCIÓS VEZETŐ: Siflis Anna
VIDEÓKBAN MEGJELENŐ SZEREPLŐK: Gyombolai Gábor, Ficzere Béla, Bori Viktor
SZAKÉRTŐ: Hegyi Szabolcs
MODERÁTOR: Neudold Júlia
VIDEÓ: Havadi-Nagy Zsálya
KONZULENS: Fernengel Ágnes, Róbert Júlia
TÁRSASJÁTÉK KONZULENS: Csernai Mihály
LÁTVÁNY: Oláh Dóra
Együttműködés a Káva Kulturális Műhellyel
Aktuális időpontok: –
Helyszín: ÖrkényKÖZtér (Asbóth u. 20., volt Ericsson Stúdió)
Jegyvásárlás: a Káva Kulturális Műhelyen >> keresztül
A KÁVA produkcióját hétköznap délelőtti időpontokban fogadta be az ÖrkényKÖZ Műhely. Az előadás Ibsen művén alapszik, és bár nem dolgozza fel a teljes történetet, de megérezteti annak lényegét, és megszólítja a középiskolás korosztályt, valamint a felnőtt közönséget is. A színházi játék fókuszában a valóság elől való menekülés, az önmagunk és mások felé vállalt felelősség témaköre áll.
“Ott kinn a napfényes égbolt alatt
úgy szokták mondani: „Ember, légy önmagad!”
Itt, nálunk másképpen beszél a nép:
itt úgy mondjak: „Manó, légy magadnak elég!”
Részlet a Káva bemutatkozásából:
„Olyan – a közönség bevonásán alapuló – előadótechnikát alkalmazunk, mely sokszor – teljesen tudatosan – elmossa a határt színész és néző között. (…) Valljuk, hogy ha az ember képes a képzeletében vagy egy fiktív világban választani és döntéseket hozni, akkor képes erre a való életben is.“
Színészek: Bori Viktor, Kardos János, Milák Melinda, Szilágyi Kata/Urbán Zsanett, Tóth Orsi/Boznánszky Anna, Terhes Sándor
Dramaturg: Róbert Júlia
Látványtervező: Izsák Lili
Színházi nevelési konzulens: Takács Gábor
Rendező: Polgár Csaba
Az előadás a Káva és HOPPart koprodukciójában, a Norvég Alap támogatásával jött létre.