ÖrkényKÖZ
KÍSÉRŐPROGRAMOK
ÖrkényKÖZ
KÍSÉRŐPROGRAMOK
ÖrkényKÖZ
KÍSÉRŐ-
PROGRAMOK
OLVASÓPRÓBA-DEMÓ
Hogyan készül egy előadás?
Beszélgetés a rendezővel, a látványtervezőkkel, a dramaturggal, a zenei vezetővel és a koreográfussal. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek egy előadás létrehozásának folyamatába, az előkészületekbe, megismerhetik a díszlet- és jelmezterveket, és azokat a dilemmákat is, amelyekkel az alkotók a próbafolyamat során találkoznak.
KÖZJÁTÉK
IMPRÓ ÉS DRÁMAJÁTÉK FELNŐTTEKNEK
Drámajáték és improvizációs gyakorlatok felnőtteknek hétvégi délutánokon.
Játszani mindenki tud. A játék öröm, feltöltődés, közösségi élmény, kommunikációs tréning.
Ami adott: egy téma, egy színházi tér, 120 perc és 20 felnőtt. Meg persze egy játéksor, ami megmozgat, elgondolkodtat és szórakoztat.
Az idei évadban januárig a KÖZJÁTÉK fókuszában BUDAPEST áll, februártól pedig új témák felé fordul a figyelmünk: ISKOLA, CSALÁD, NŐK ÉS FÉRFIAK.
A KÖZJÁTÉK következő alkalmainak fókuszában különböző hétköznapi témák állnak, amelyek talán nem is annyira hétköznapiak. A témáink: iskola, család és a női-férfi szerepek, amelyek mind alapvetően határozzák meg az életünket. A közös játékok során megvizsgáljuk, hogy milyen kérdések állnak az adott téma mélyén, majd felbukva a felszínre improvizációs gyakorlatokon keresztül engedjük szabadjára a gondolatainkat.
Február 4. szombat 16h
Osztálytalálkozó
Iskolába mindannyian jártunk. Mindenki számára ismerősek lehetnek a padfirkák, a csínytevések az osztálytársakkal, a felelések, az ünnepségek, amelyekre fel kellett venni a szép ruhát. De vajon mennyiben közösek az iskolai élményeink, és mennyiben különbözőek? Hogyan éljük meg az iskolát, amikor diákok vagyunk, és hogyan évekkel, évtizedekkel a ballagás után?
Korosztály: 16+
Létszám: Minimum: 6 fő Maximum: 20 fő
Március 11. szombat 18h
Családi örökség
Életünk során talán a legmeghatározóbb tényező, hogy milyen családból jövünk. Mik azok a szerepek, amelyeket a szüleink mutattak, és miket vettünk át tőlük. Improvizációs gyakorlatokon keresztül tipikus családi mintákkal játszunk, megfigyeljük a státuszainkat, majd felforgatjuk őket.
Korosztály: 16+
Létszám: Minimum: 6 fő Maximum: 20 fő
Április 29. szombat 16h
Férfiak és nők
A férfi keresse meg a napi betevőt, a nő maradjon a konyhában. A férfi mindig legyen erős, a nő pedig gyöngéd és gondoskodó. Az általunk játszott szituációkon és játékokon keresztül, azt vizsgáljuk, hogy van-e igazság ezekben a sztereotípiákban, és mi van azokon túl. Miként kapcsolódik egymáshoz a férfi és a nő a 21. században? Milyen attribútumok különböztetik meg egymástól a nőket és a férfiakat, és ez miként csapódik le a szerelmi, munkatársi, baráti kapcsolataikban?
Korosztály: 16+
Létszám: Minimum: 6 fő Maximum: 20 fő
• • •
KÖZÖNSÉG-
TALÁLKOZÓK
Közvetlen hangulatú, moderált beszélgetéseket szervezünk esti előadások után. Milyen hatással volt előadásunk a közönségre? Miképpen találkozik ez az alkotók szándékaival?
A programok ingyenesek, mindenkit szeretettel várunk, aki látta az előadást.
ELŐSZOBA
BESZÉLGETÉSSOROZAT
A meghívott előadók és alkotók olyan kulturális, közéleti és pszichológiai témákat vitatnak meg, amelyek kapcsolódnak egy-egy előadásunkhoz. A 90 perces alkalmak során nagy hangsúlyt fektetünk a közönséggel folytatott párbeszédre, fórumot kínálunk közös ügyeinkhez.
A beszélgetésekre minden érdeklődőt szeretettel várunk. Azokat is, akik még nem, vagy már régebben látták az adott előadást.
A programot tervezik és vezetik: Hudáky Rita, Neudold Júlia és Szakács Eszter, az ÖrkényKÖZ Műhely munkatársai.
WORLD CAFÉ
BESZÉLGETÉS AZ ISTEN CÍMŰ ELŐADÁS UTÁN
Az Isten című előadás után az eseményre regisztráló nézőink world café beszélgetésen vehetnek részt.
Mit gondol a színpadon elhangzott kérdésekkel és állításokkal kapcsolatban? Milyen dilemmái voltak a szavazáskor? Vajon mi járt a többi néző fejében?
Ha szívesen megosztaná nézőtársaival a gondolatait, és érdekli, hogy mit gondolnak mások, maradjon velünk az előcsarnokban!
A kis asztalok körül folyó beszélgetések során a résztvevők változó csoportokban vitatják meg a darab leginspirálóbb kérdéseit. Hangot kaphatnak a személyes és a szakértői vélemények, az egyéni és a közösségi szempontok is –, és az este végére megtalálunk néhány közös mondatot.